GİRESUN TİREBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET COŞKUSU

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’ncü yıldönümü, Tirebolu’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
29 EKİM CUMHURİYET COŞKUSU

   Cumhuriyetin ilan edilişinin 93’ncü yıldönümü, her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da coşkuyla kutlandı. Tirebolu’daki bayram kutlamaları havanın yağışlı olması nedeniyle Kapalı Spor Salonunda yapıldı.  İlçede 29 Ekim Cumartesi günü saat 10’da başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin organizesinde gerçekleştirildi. Törende ilk olarak Tirebolu Kaymakamı Sayın İsmail Ayhan TAVLI, Garnizon Komutanı  Sayın Hakan BAŞTÜRK ve Belediye Başkanı Sayın  Abdullah KARAPIÇAK’tan oluşan mülki erkan, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Daha sonra kürsüye davet edilen Kaymakam Tavlı, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

    Kaymakam Sayın Tavlı’nın konuşmasından sonra şiirler okundu, Oratoryo ve Halk Oyunları gösterileri sunuldu. Salonda gerçekleştirilen programın son bölümünde Ödül Töreni yapıldı ve Cumhuriyet Haftası dolayısıyla ilçedeki okullar arasında düzenlenen yarışmalarda ilk 3 dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Resim, şiir ve kros yarışlarında birincilik alan öğrencilere ödüllerini KaymakamSayın  Tavlı verirken; ikinci olan öğrenciler ödüllerini Garnizon Komutanı Sayın Baştürk’ün ve üçüncü olan öğrenciler de Belediye Başkanı Sayın Karapıçak’ın elinden aldılar.

Çarşı Mah Zübeyde Hanım Cad . No 13 TİREBOLU/GİRESUN - 0 (454) 4114608

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.