GİRESUN TİREBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI YAPILDI

Giresun ilimizin tarihi ve güzide ilçesi Tirebolu’da “Düşün, Üret, Paylaş” sloganı ile “Eğitimde İyi Örnekler 2016 Çalıştayı” düzenlendi.  
İLÇEMİZDE EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER ÇALIŞTAYI YAPILDI

21-03-2016 

21-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-2016 

Giresun’da ilk kez bir ilçede düzenlenen bu organizasyon Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin KOÇ´un başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer GÖBEL’in koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. 15 Mart 2016 Salı günü Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen çalıştayın, yaklaşık dört aylık bir çalışmanın ürünü olduğu ortaya kondu.

“Tirebolu Eğitimde İyi Örnekler 2016 Çalıştayı”nda emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN, Giresun Üniversitesi Görele Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Tolga AKALIN ve Yrd. Doç. Dr. Erol Murat YILDIZ, Öğretmen Akademisi Vakfı(ÖRAV) Gönüllü eğitimcisi Nuray SEVİNÇ ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı(TEGV) gönüllü eğitimcisi Emine Evren ÖZYAZICI atölye çalışmaları; Tirebolu ilçesindeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler ise sözlü sunum ve poster sunumları ile çalıştaya katıldılar.

“Tirebolu Eğitimde İyi Örnekler 2016 Çalıştayı”nın açılış konuşmalarını Tirebolu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan ARSLAN, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah KARAPIÇAK ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT yaptılar. Açılış konuşmalarının ardından çalıştay, emeklilik yaşantısını toplumumuzun eğitim alanında bilinçlendirilmesine adayan Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN’ın yetmiş dakikalık eğlenceli ve bir o kadar da eğitici sunumu ile devam etti.

Dersliklerde ve atölyelerde yapılan çalışmalar ve dinlenme aralarındaki poster sunumları ile oluşturulan eğitim ortamı eğitimcilerin günü mutlu ve kendi okullarında benzer çalışmaları sergileyebilecek olmalarının motivasyonu ile bitirmelerini sağladı.

Günün sonunda “Tirebolu Eğitimde İyi Örnekler 2016 Çalıştayı”nda sözlü sunum ve poster sunumu yapan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce “Katılım Belgesi” takdim edildi. Çalıştaya atölye çalışmaları ile katılan onur konuklarına ise Tirebolu Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerince hazırlanmış birbirinden güzel hediyeler sunuldu.

Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ömer GÖBEL, bu çalışmanın başlamasına vesile olan Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin KOÇ´a, düzenlenmesinde maddi ve manevi katkısı bulunan Tirebolu Kaymakamı Sayın İsmail Ayhan TAVLI’ya, Tirebolu Belediye Başkanı Sayın Abdullah KARAPIÇAK’a, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Necati AKKURT’a, Prof. Dr. Sayın Aytaç AÇIKALIN’a, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Sayın Tolga AKALIN ve Yrd. Doç. Dr. Sayın Erol Murat YILDIZ’a, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı(TEGV) Gönüllü Eğitimcisi Sayın Emine Evren ÖZYAZICI’ya, Öğretmen Akademisi Vakfı(ÖRAV) Gönüllü Eğitimcisi Nuray SEVİNÇ’e, eğitimde iyi örnekler çalıştayına sözlü sunum ve poster sunumu çalışmaları ile katılan değerli öğretmenlere, atölye çalışması yapan onur konuklarına verilen hediyelerin hazırlanmasında büyük katkısı bulunan Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer HAMZAOĞLU ve ekibine, çalıştaya ev sahipliği yapan Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Mustafa KERTMEN ve ekibine, taşın altına ellerini koyan koordinatör öğretmenlere çok teşekkür ederek başarılar diledi.

Çarşı Mah. Zübeyde Hanım Cad. No 13 TİREBOLU/GİRESUN - 0 (454) 4114608

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.