GİRESUN TİREBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖRNEK ZÜMRE ÇALIŞTAYI

Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çağın gereklerine uygun eğitim-öğretim faaliyetlerini daha da işlevsel hâle dönüştürmek, eğitim faaliyetlerinde kaliteyi ve verimi artırmak için örnek bir “Zümre Çalıştayına” imza attı.  
ÖRNEK ZÜMRE ÇALIŞTAYI

 


“Örnek Zümre Çalıştayı” 08 Ocak 2016 Cuma günü Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda örgün eğitim kurumlarının her birinden seçilen birer öğretmenin katılımıyla “Velinin Eğitim-Öğretim Sürecine Katılımının Sağlanması“, “Öğretmenin Verimli Ders İşleyişi ve Başarıya Ulaşma Yolları” ve “Öğrencilere Yönelik Verimli Ders Çalışma ve Hedef Belirleme Konularında Rehberlik Sağlanması” gündem maddelerini görüşmek üzere bir araya geldi.

 

 “Örnek Zümre Çalıştayı” İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin KOÇ’un başkanlığında , Tirebolu Kaymakamımız Sayın Ayhan TAVLI’nın teşrifleri ile ve Tirebolu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Ömer GÖBEL  ve Hasan ARSLAN,Çalıştay Koordinatörleri FSM.Fen ve Tekn.Öğrt.Mustafa KILIÇ,Cumhuriyet Otaokulu  Fen ve Tekn.Öğrt H.Ertürk ANLAR, A.Boynuyoğun Fen ve Tekn.Öğrt Yasemin KATITÜRK’ün katılımları ile gerçekleşti.

 

Çalıştaya katılan İlçemiz Kaymakamı Sayın İsmail Ayhan TAVLI; Örnek Zümre Çalıştayının eğitim öğretimimize olumlu yönde katkı yapacağını, öğretmenlerimizin yenilikçi yaklaşımları takip etmesi gerektiğini, iyi insan yetiştirmek için öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü, bilhassa değerler eğitimine okullarımızda önem verilmesini, okuyan okuduğunu anlayan ve yorumlayan çocuklarımızı yetiştirmede öğretmenlerimizin mihenk taşları olduğunu ifade ettiler.

 

“Örnek Zümre Çalıştayı” samimi ve paylaşıma açık bir ortamda gerçekleşti. Çalıştaya katılan bütün öğretmenler, gündem maddelerine ilişkin kendi okullarında yaptıkları ön hazırlık sürecinde ortaya çıkan sorunları ve bu sorunları ortadan kaldırmaya ilişkin çözüm önerilerini meslektaşlarıyla paylaştılar. Gündem maddelerinin enine boyuna konuşulduğu ve çözüm odaklı olarak tartışıldığı zümre çalıştayı sonuç raporunun hazırlanması ile sona erdi.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ergin KOÇ, bu örnek zümre çalıştayına çok önem verdiklerini ve çalıştay sonuç raporlarını örgün eğitim kurumları ile paylaşacaklarını, güzel Tirebolumuzda eğitim-öğretimin kalite ve veriminin artırılmasının takipçisi olacaklarını ifade ettiler.

 

Ayrıca bu örnek çalıştaya katılarak değerli fikirlerini paylaşan ve eğitim-öğretim faaliyetlerine desteklerini sunan Tirebolu Kaymakamı Sayın İsmail Ayhan TAVLI’ya, katılımcı öğretmenlere ve çalıştayın hazırlanmasında emeği geçen şube müdürleri, koordinatör öğretmenlere, ortamı hazırlayan Piri Reis MTAL.Müdürü Mustafa KERTMEN’e ve müdür yardımcılarına çok teşekkürlerini sundu.

 

 

13-01-2016 13-01-2016
13-01-2016 13-01-2016
13-01-2016 13-01-2016
13-01-2016 13-01-2016

Çarşı Mah Zübeyde Hanım Cad . No 13 TİREBOLU/GİRESUN - 0 (454) 4114608

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.