GİRESUN TİREBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ş.B.H.A. ALPARSLAN ORTAOKULUNDAN ANLAMLI ÇALIŞMA

Ş.B.H.A. ALPARSLAN ORTAOKULUNDAN ANLAMLI ÇALIŞMA

     Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk ve Orta Okulu öğrencileri, çevre temizliğinde duyarlılığını arttırmak için cadde ve sokaklarda çöp topladı.

     Yaklaşık 350 öğrenci, Okul Müdürü Ömer Göbel, idarecileri ve öğretmenleri eşliğinde Körliman Mahallesin de çöp topladılar.
Körliman Mahallesinin her bölgesinde,  gruplar halinde yapılan toplama işlemi, halk tarafından da ilgiyle izlendi.
Emniyet Müdürlüğünün de güvenlik önlemi aldığı çöp toplama yürüyüşünde “Beyaz Adımlar” sloganıyla ellerinde ki pankartlarla da halkın çevre duyarlılığına ilgisini çekmek adına yapılan proje amacına ulaşmış gözüküyor.

     Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk ve Orta Okulu, Farkındalık yaratmak adına her ay bir projeyi uygulamaya koyarak öğrencilerin yaşamlarına olumlu etki edecek, davranış kazanmalarına katkı sağlanmış oluyorlar
Geçtiğimiz aylarda “Dürüstlük Bakkalı” projesiyle Dikkatleri üzerine çeken Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk ve Orta Okulu, “Beyaz Adımlar” projesiyle de; öğrencilerin hayatlarının büyük bir kısmının geçtiği sınıfların ve okul çevresinin temiz tutulması konusunda örnek bir davranış sergilenmiş oldu.

“Temiz Bir Dünya, Temiz Bir Çevredir”

     Cadde üzerindeki esnaflara bilgilendirme broşürü dağıtan öğrenciler, çevre temizliğine dikkatleri çeken bir projeyi başarıyla uygulamış oldular.

     Çalışmada emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

06-01-201706-01-201706-01-2017

 

Çarşı Mah. Zübeyde Hanım Cad. No 13 TİREBOLU/GİRESUN - 0 (454) 4114608

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.